Začátek roku 2010

10. března 2010 v 18:51 |  Novinky Jůlinky
Nejdřív musím napravit dluh, který tu mám od září (díky Sikorko za upozornění) a to vyřešení II. pohádkového kvízu. S první a třetí pohádkou celkem problém nebyl, většina poznala Otesánka a Šípkovou Růženku. Zato druhá byl oříšek a opravdu nás pobavily vaše tipy. Pohádku poznala jen sestřenka Klára - byl to Superman ve svém typickém leteckém postoji.


Začátkem roku jsme na výlety nechodili, jednak byla zima, ale hlavně se mi už moc s rostoucím bříškem nechce. Zatím poslední výlet byl do hanácké dědiny Náklo.

Alespoň navštěvujeme muzea a výstavy, např. výstavu hraček Libuše Niklové - některou z jejích slavných plastových hraček si určitě z dětství pamatuje každý.
A také k nám chodí návštěvy, což Julinka vždy přivítá a ráda si poklábosí, neb my rodiče jsme už ohledění.


Začínáme se taky pomalu orientovat v různých pomůckách pro postižené. Hodilo by se lehátko do vany a autosedačka - Juli vozíme pořád ve vajíčku, z něhož už docela čouhá, jenže ona je tak drobná, že i nejmenší velikosti jsou jí velké. Jediné, co zřejmě pořídíme, je sedací polohovací zařízení. Zatím jenom leží a v sedačce bude mít přehled, co se děje po bytě. Je k ní i stolek, na kterém si může hrát a je vhodnější také na krmení. Vyzkoušeli jsme sedačku firmy Otto Bock, ale ještě budeme zkoušet levnější variantu od R82. Julince se v sedačce každopádně moc líbilo.
Při spaní často "putuje" po postýlce a takhle to někdy dopadá - skončí v rohu a dál to prostě nejde.


Na závěr video - ovšem pozor - jen pro méně citlivé povahy, které nějaká ta bakterie nevyděsí.
Občas děláme radost jak Juli, tak i našemu psovi, který před koupáním Julinky provádí takzvanou "předpírku".
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Hana Hana | 12. března 2010 v 11:58 | Reagovat

Ahoj, video je super, Julinka si "očistu" vyloženě užívá. Koukala jsem i na video s tužkou, i to je moc milý včetně komentáře "co to plácám...". Julinka je pořád takový malý drobísek, ale i když je v tom svém životě hodně omezená, tak krásně reaguje např. foto s knížkou z Vánoc, řehtá se, ukazuje spokojenost a radost.  Přeju Vám zdravé miminko a věřím, že se Vám všechna ta Vaše dobrota několikanásobně vrátí. :-)

2 Sikorka Sikorka | E-mail | Web | 12. března 2010 v 22:21 | Reagovat

Jo, to video je super :-) . V dětství jsme měly(já se ségrou)toho nafukovacího slona. Byl na skříni a sundat jsme si ho směly jen občas:-). Zřejmě byl tehdy vzácností. Klárka také putuje po postýlce, a také nejraději do rohu:-).
A co se týče autosedačky, máme od firmy STM(platil nám jí úřad,co vydává ZTP, stojí necelých 5tisíc a je s rehabilitační srovnatelná).

3 Alena Alena | E-mail | 20. dubna 2010 v 9:27 | Reagovat

Ahoj, nepatřím k těm, co se snaží vymýtit všechny bakterie v bytě, naopak si myslím, že organismus se musí naučit s nimi bojovat, to ale není důvod, proč reaguji na vaše video. Měla jsem už možnost vidět takové chování psa k postiženému dítěti a myslím si, že intuitivně chápe, jak tímto způsobem děťátku pomáhá. Vždyť je to vlastně masáž, stimulace celého těla nebo alespoň těch částí, kam jazykem dosáhne a na Julince je vidět, jak jí to dělá dobře :-). Na bakterie se vykašlete, důležité je, že máte psa léčitele a usmvěvavou dcerku :-P

4 Miskynk Miskynk | E-mail | 30. dubna 2010 v 21:57 | Reagovat

JE to super masáž, ta by se líbila i našemu Michálkovi,má pejsky moc rád.At se vám daří a láska vás stále spojuje. ;-)  ;-)  ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama