Březen 2010

Raná péče

29. března 2010 v 17:36 Novinky Jůlinky
Zhruba jednou za šest týdnů nás navštěvuje paní ze střediska rané péče Educo ve Zlíně. Během hodiny, kterou spolu strávíme,  nejprve zhodnotíme, co je nového a jak se dařilo s úkoly zadanými minule. Potom nám navrhne nové aktivity, zapůjčí k nim pomůcky a hlavně zkoušíme, co na to Juli. Pokud potřebujeme, poradí i se sociálními či jinými otázkami.
Educo taky pořádá různé přednášky a setkání, já jsem se v březnu zúčastnila víkendového relaxačního pobytu jen pro maminky - tatínkům zůstaly děti na krku doma. Náš táta to s Juliánkou zvládl na jedna mínus.
Nyní cvičíme s Juliánkou vyndávání barevných vajíček z krabičky - a Juli příjemně překvapila, po několika cvičeních pochopila, že po ní nechci jen plácání rukou do krabice. Umí si vajíčko vytáhnout a zahrkat s ním (dala jsem do nich pár korálků).
A taky máme půjčenou slunečnici - totiž sedátko, které je prý vyplněné pohankou, takže se v něm dobře sedí. Julča si v něm lebedí, zejména když ji okvětní lístky přívětivě obejmou.  Mě se v něm taky báječně sedí.
Ve slunečnici

Zachraňte Edwardse II. část

10. března 2010 v 18:59 Dokument Zachraňte Edwardse
Všechno je jinak.
Film sice byl dokončen, ale jakmile se šéf Febia Fero Fenič dozvěděl, že čekáme druhé dítko, rozhodl dotočit ještě nový přírůstek.
Datum premiéry se tedy posunulo na podzim roku 2010. Počítají s premiérou v Praze a ve Zlíně.
V následujícím roce by se měl film posílat na různé festivaly a občas by se mohl objevit v artových kinech.
Režisérka Dáša Smržová by také ráda, aby se film po festivalovém cestování, tak do roka od jeho vzniku, promítnul v televizi. Předběžně by to mohlo být HBO nebo Česká televize. To se uvidí.
Termíny projekcí budeme znát, takže je tu budeme průběžně zveřejňovat.
DVD bude také, čili posléze bude možné film zapůjčit či zkopírovat.

Podařilo se mi vyhrabat fotku Juliánky s režisérkou Dagmar Smržovou, Juliánka měla měsíc a zrovna jsme si ji přivezli z porodnice.

Juliánka a sourozenec

10. března 2010 v 18:58 Novinky Jůlinky
Možná už jste si někteří všimli, že se s Juliánkou těšíme na brášku nebo na sestřičku. Dopředu to nevíme, ani vědět nechceme, bude to překvapení. Prozatím a pracovně je to Ďucha. Měl by přijít na svět koncem května.
Pro zvědavé, kteří se ptali - nechali jsme si udělat triple testy, které vyšly negativní a velký ultrazvuk ve 20. týdnu, jenž také neukázal žádné vady. Doufáme, že prcek bude zdravý.

Tady jsme všichni tři

Začátek roku 2010

10. března 2010 v 18:51 Novinky Jůlinky
Nejdřív musím napravit dluh, který tu mám od září (díky Sikorko za upozornění) a to vyřešení II. pohádkového kvízu. S první a třetí pohádkou celkem problém nebyl, většina poznala Otesánka a Šípkovou Růženku. Zato druhá byl oříšek a opravdu nás pobavily vaše tipy. Pohádku poznala jen sestřenka Klára - byl to Superman ve svém typickém leteckém postoji.


Začátkem roku jsme na výlety nechodili, jednak byla zima, ale hlavně se mi už moc s rostoucím bříškem nechce. Zatím poslední výlet byl do hanácké dědiny Náklo.