Jak to bylo v porodnici

19. května 2009 v 11:22 |  Něco o mně
Narodila jsem se 20.12.2007.
Nedivte se, že ven se mi nechtělo, věděla jsem, že tak dobře jako u mámy mi už nebude, proto mě museli po přenášení (41+5 tt) nakonec vyhnat. V poledne začali a před půl šestou večer jsem bez problémů vykoukla na svět s váhou 2,380 kg a mírou 47 cm.
Trošku mě foukli do pusinky, abych se lépe rozdýchala, mamce mě na chvíli půjčili a pak šup se mnou do inkubátoru - tam mě donesl tatínek.

V kukani jsem musela pár dní zůstat, zvyšovali mi tam koncentraci kyslíku, protože jsem byla kvůli srdeční vadě málo prokrvená. Hlídal to přístroj, díky němuž mi začali říkat E.T. mimozemšťan - i když mi svítila noha a ne prst, tak nevím. Taky jsem málo jedla - sice to umím - proto mě dokrmovali hadičkou přímo do žaludku.

Máma s tátou za mnou chodili každý den, i když se mnou velká zábava nebyla. Většinou jsem spala. Někdy mě z kukaně vytáhli a rodiče si mě mohli pochovat - často za pípání toho protivného hlídacího přístroje - to mi honem přistrkávali hadičku s kyslíkem k nosu, bylo to akční. Mamka mi nosila odstříkané mlíčko, kojení jsem začali zkoušet až po týdnu a mě to nešlo.Udělali mi různá vyšetření, ale kromě srdeční vady nic neobjevili. Máma s tátou si mě chtěli vzít domů, proto mi začali snižovat koncentraci kyslíku a dávat mě ven do postýlky. V pohodě jsem to zvládla. Pak už jen zbývalo naučit mamku zavádět mi sondu do bříška, neboť jsem se rozhodla, že to málo, co sním, mi fakt stačí. Ale oni pořád chtěli, abych přibrala a tak baštu do mě cpali jak do husy.

Sice na mě byli v porodnici moc hodní, ale už mě to tam vůbec nebavilo, i mamka s taťkou už byli netrpěliví a tak konečně lékaři rozhodli, že tři týdny u nich mi stačí. Hurá domů!!!!
 

25 lidí ohodnotilo tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama